Bilgisayarların ve internetin, bilgi teknolojisi araçları olarak etkin kullanılmaya başlanması ile birlikte, bazı kişisel bilgilere veya firmalara ait gizli verilere, yetkili olmayan kişi veya kuruluşlarca ulaşmanın engellenmesi zorunluluğu doğmuştur. Yaygın olarak kullanılan sistemler, kullanıcıları tanımlamak yerine kullanıcının sunduğu tanıtıcılara veya bilgilere onay vermektedir. Halbuki biyometrik teknolojiler kişileri doğrudan tanıdıkları için, yüksek güvenlik uygulamalarının vazgeçilmez unsurudurlar.

 

Biyometrik sistemler; kullanıcıların daima üzerinde taşıdığı, unutulmayacak bir anahtar özelliği sağlamaktadır. Bununla birlikte, kartlı geçiş sistemlerinde yaşanan kart değişimi problemini ortadan kaldırmakta, kesin olarak kimlik tespiti yapmaktadır.

1 saniyeden daha kısa sürede yaptığı tanımlama esnasında aynı zamanda canlılık testi de yapan biyometrik sistemler sayesinde mekanların güvenlikleri en üst seviyeye çekilebilmektedir.

Tehlike uyarısı tanımı sayesinde, alternatif olarak tanımlanacak göz ya da parmağınızı okuttuğunuzda geçişe izin verilerek güvenlik merkezine gizli bir tehlike sinyali gönderilebilmektedir.

1 milyon kullanıcıya kadar desteklenen sistem sayesinde, personel sirkülasyonu yüksek olan işletmelerin yapacağı geçiş kontrol kartı maliyetini sıfıra indirebilmektedir.


 
 
 

Bize Ulaşın

Satış ve Destek Hattı:
0 (216) 365 55 15

Elektronik Posta Adresi:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

home Posta Adresi:
Yukarı Dudullu O.S.B. 1.Cad.No:29
34775-Ümraniye/İSTANBUL